سیما - فیلم و سریال - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

فیلم و سریال
روایت جذاب نمایشی حق‌الناس

به بهانه بازپخش «برادر جان»

روایت جذاب نمایشی حق‌الناس

۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱

«برادر جان» یکی از مجموعه‌های مناسبتی ماه مبارک رمضان سال98 شبکه سه سیما بود که این روزها از شبکه آی‌فیلم درحال بازپخش است.

آیا مجموعه «آقای گرفتار» ضد طرح افزایش جمعیت است؟

آیا مجموعه «آقای گرفتار» ضد طرح افزایش جمعیت است؟

۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

طی هفته‌های اخیر، مطالبه‌ای با موضوع توقف بازپخش سریال آقای گرفتار در رسانه‌های مختلف فضای مجازی دست به دست می‌شود. استدلال مخالفان این است که این سریال بدی‌های فرزند زیاد را انعکاس می‌دهد که مخالف سیاست فرزندآوری و افزایش جمعیت است.

ببینید | روزی برای حسرت

ببینید | روزی برای حسرت

۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲

سریال روز حسرت روایتگر زنی است که دری از دنیای غیب برایش باز می‌شود و در ادامه موفق می‌شود با عروس تازه درگذشته‌اش صحبت کند. ماجراهایی که برای این زن می‌افتد، روایتگر یک قصه ماورایی است که اتفاقا در همان زمان ماه رمضان هم روی می‌دهد. سیروس مقدم، کارگردانی این سریال را به‌عهده داشت اما فیلمنامه آن به قلم علیرضا افخمی بود که این مجموعه‌ها را سال 87 به شبکه یک رساند. روز حسرت به‌واسطه تصاویری که نمایشی از عالم غیب بود، مخاطب را تحت تاثیر خود قرار می‌داد.

ببینید | او یک فرشته نبود!

ببینید | او یک فرشته نبود!

۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲

سریال «او یک فرشته بود» از همان ابتدای پخش به‌واسطه موسیقی و قصه خاصی که داشت، توانست مخاطب را با خود همراه کند. روایت افرادی که هرکدام مجری ماموریت‌های شیطانی و تجسم او بودند، قصه را متفاوت می‌کرد. داستان سریال از جایی شروع می‌شود که فردی مومن و معتبر به نام بهزاد، با کسی روبه‌رو می‌شود که گمراه شده و اعتبارش را از دست داده‌است. در قسمت‌های اول سریال، روبه‌رو شدن بهزاد با او و سرزنش کردنش، آغاز ماجراهایی است که برای خودش رقم می‌خورد و در همان قسمت‌های ابتدایی سریال است که فردی جدید وارد مسجد می‌شود و بهزاد با او دست می‌دهد.

ببینید | 5 کیلومتر تا برزخ

ببینید | 5 کیلومتر تا برزخ

۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹

سریال 5 کیلومتر تا بهشت را هم باید در میان سریال‌های ماورایی خاص دانست. این سریال که تلاش کرده بود فضای برزخ را برای مخاطب به تصویر بکشاند، با بازیگرانی مثل پریناز ایزدیار و مهدی سلوکی، توانست فضای یک قصه پر کشش را روایت کند. 5 کیلومتر تا بهشت به کارگردانی علیرضا افخمی در سال 1390 روی آنتن رفت و توانست مخاطبان بسیاری را با قصه خود همراه کند. سریال 5 کیلومتر تا بهشت قصه کشته شدن امیرحسین و رها کردن او در 5 کیلومتری بهشت زهرا بود. قصه 5 کیلومتر تا بهشت برای اولین بار به برخی مسائل حوزه برزخ می‌پرداخت.

ببینید | تعریف احضار از جن

ببینید | تعریف احضار از جن

۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳

سریال احضار را باید جزء متاخرترین سریال‌های ماورایی دانست که با قصه خاص خود مخاطبان بسیاری را همراه کرد. این سریال در حین پرداختن به مقوله احضار ارواح، تلاش کرد در چند نما، تصویری که مردم از جن و هراس آن دارند را به تصویر بکشاند. احضار به کارگردانی علیرضا افخمی توانست ژانر سریال‌های ماورایی را دوباره احیا کند. داستان این سریال با سفر چهار دوست شروع می‌شود. در این سفر مائده که عاشق کامرانی است دست به دامان خرافات شده تا کامرانی (خواستگار قبلی او) برگردد.

ببینید | بهار انقلاب با «شهباز»

ببینید | بهار انقلاب با «شهباز»

۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳

اولین قسمت از مجموعه تلویزیونی"شهباز" به کارگردانی حمیدرضا لوافی و تهیه کنندگی امیرحسین آشتیانی پور و مهدی علی نقی پور از شنبه 8 بهمن ماه ساعت 19 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

گزارش تصویری | قصه‌ای امروزی و جوان‌پسند

گزارش تصویری | قصه‌ای امروزی و جوان‌پسند

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹

احتمال می‌رود قصه «شهباز» به قلم مینا خدیوی به دلیل سوژه روزی که دارد بتواند با مخاطبان جوان و نوجوان ارتباط موثرتری برقرار کند. هرچند که به گفته دست‌اندکاران این سریال در گفت‌وگویی که با «جام‌جم» داشتند برای مخاطبان هدف خانواده‌ها را در نظر گفتند اما مسلما جوانان بیشتر با چنین رخدادهایی در زندگی عادی درگیر می‌شوند.

ببینید | هیجان مجازی

تیزر

ببینید | هیجان مجازی

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶

سریال شهباز نوع تازه‌ای از تعقیب و گریز را به مخاطبانی که علاقه‎‌مند به هیجان هستند را تصویر می‌کند. به گفته سازندگان این سریال که قرار است از شبکه پنج سیما روی آنتن رود، گروهی به دنبال یک هکر حرفه‌ای هستند و در این پیگری‌ها مخاطبان با قصه‌ای که ماجراهای گوناگون دارد همراه خواهند شد.

ببینید | معجزه با دست های خالی

قاب

ببینید | معجزه با دست های خالی

۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹

معمولا تکیه کلام های مجموعه های طنز زودتر از کارهای دیگر بین مردم رواج پیدا می کند. مثل مجموعه «نون.خ» که در سه فصل تولید شد و تکیه کلام های برخی کاراکترهای اصلی اش خیلی زود سر زبانها افتاد. از جمله دیالوگ هایی که نورالدین خانزاده با آن گویش شیرین کردی بیان می کرد و همین طور کیوان و سلمان. جالب اینکه غیر از تکیه کلام، نوع بازی بازیگران این نقش ها هم به یادماندنی شد. از جمله ماهی گرفتن سلمان وسط رودخانه و یا موهای کیوان که در باد حرکت می داد و... این مجموعه حتی در فصل دوم که به زلزله کرمانشاه می پرداخت هم فضای شیرینی داشت.

نیازمندی ها