فرهنگ - معارف و اندیشه - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

معارف و اندیشه
صوت | حسین سازور

صوت | حسین سازور

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۸

مداحی حسین سازور به مناسبت ایام فاطمیه را بشنوید.

صوت | حسین طاهری

صوت | حسین طاهری

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۸

مداحی حسین طاهری به مناسبت ایام فاطمیه را بشنوید.

دهه اول فاطمیه هیئت کجا برویم؟

دهه اول فاطمیه هیئت کجا برویم؟

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۸

برنامه هیئت‌ های مذهبی تهران درسالگرد شهادت حضرت زهرا (س) اعلام می‌شود. شما نیز می‌توانید برنامه هیئت خود را در ادامه دنبال کنید.

ما با رنگ روضه می‌خوانیم

حلقه گمشده هنر انقلاب در گفتگو با نقاش بسیجی، علی بحرینی

ما با رنگ روضه می‌خوانیم

۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴

امسال اربعین به دعوت عتبات عالیات به زیارت مشرف شدم، شماری از هنرمندان کشور‌های اسلامی نیز «دعوت گرفته‌بودند». جالب بود که اکثر این هنرمندان می‌گفتند «صفحه» شما را (اینترنتی) دنبال می‌کنیم و کار‌هایی را که با الهام یا بازآفرینی از کار‌های من انجام داده بودند در گوشی‌هاشان نشانم می‌دادند. وقتی دیدم این همه بازخوردش خوب است و این همه بازتاب داشته، برایم جالب بود. یکی از خوبی‌های اینستاگرام همین است که در سراسر دنیا با این‌چنین کار‌هایی (نقاشی‌های دینی) تعامل ایجاد می‌شود. در هنر دینی اتفاقا دنبال همین هستیم؛ یعنی کار گروهی با دیگر هنرمندان. این دعوت گرچه کاستی‌هایی داشت، اما خود این برنامه بود که ارزش داشت.

از خیابان۲۰۴ تا گلزارشهدا

از خیابان۲۰۴ تا گلزارشهدا

۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴

علی‌اصغر فولادگر وقتی در ۱۹سالگی لباس سبز سپاه را پوشید، نمی‌دانست چنین سرنوشت پرفراز و نشیبی خواهد داشت. آتش جنگ تحمیلی که شعله کشید، خودش را به جبهه‌های جنوب رساند و در سال ۱۳۶۶ که برای اولین بار به لبنان رفت، در واحدها و بخش‌های مختلف سپاه،‌ نقش و حضور داشت.

نیازمندی ها