ورزش - ورزش های توپی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

ورزش های توپی
مائده، ستاره بی‌حاشیه

پشت‌خط‌زن ۳۴ساله تیم ملی والیبال بانوان همچنان در اروپا می‌درخشد

مائده، ستاره بی‌حاشیه

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰

سرویس پشت سرویس. این وسط یکی دو تا ره به جایی نمی‌برد، اما بقیه این سرویس‌های پرقدرت و کشنده تیم مقابل را به زانو درمی آورد. آنچنان توپ را در مناطق مختلف تیم مقابل می‌خواباند که بازیکنان حریف بیهوده شیرجه هم بزنند به توپ نمی‌رسند که نمی‌رسند. این است مائده برهانی ما، پشت خط زن ۳۴ ساله تیم ملی والیبال بانوان ایران که در یونان همه چشم‌ها را به خود خیره کرده است.

زندگی، والیبال، عشق و دیگرهیچ

گفتگو با میثم علیپور، قهرمان والیبال‌نشسته جهان

زندگی، والیبال، عشق و دیگرهیچ

۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱

اگر از پرنده‌های مهاجر تالاب انزلی هم می‌پرسیدی، همه می‌دانستند آن پسر ۱۵ ساله، عاشق شده. خواب و خوراکش، زندگی‌اش، سر نخ همه رؤیاهایش می‌رسد به تور والیبال و ایستادن در زمین تیم ملی. آن‌قدر که هر روز از صبح در سالن شهر توپ می‌زند، می‌پرد، سرویس می‌رود و تمرین می‌کند و آخر شب در راه خانه به خودش می‌گوید هفته آینده دعوت می‌شوم!

پرتاب توپ سیاست به زمین ورزش

ازدست رفتن چند مدال به‌دلیل صادرنشدن ویزای ورزشکاران ایرانی

پرتاب توپ سیاست به زمین ورزش

۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵

اگر قرار باشد ورزش ایران را از لحاظ تعداد از دست دادن مسابقات ورزشکاران دسته بندی کنیم احتمالا امسال در صدر لیست قرار بگیرد. ورزشکارانی که با وجود استرس‌ها و مشکلات متعددی که دارند، حالا باید با معضل جدیدی نیز بجنگند و متاسفانه در بسیاری موارد کاری از دستشان برنمی‌آید تا زحمات چندین ماهه و چندین ساله‌شان به باد رود.

بوسه‌قهرمانی

والیبال نشسته ایران همچنان قدرت برتر جهان است

بوسه‌قهرمانی

۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵

پریشب، یکی از شب‌های به یادماندنی برای ورزش ایران بود. شبی که میلیون‌ها بیننده پای تلویزیون‌های خود نشسته بودند تا تماشاگر فینال جذاب و پرهیجان رقابت‌های والیبال نشسته قهرمانی جهان باشند. علاقه‌مندان ورزش دنیا به خوبی می‌دانند گل سرسبد رشته‌های معلولان، والیبال نشسته است و بس.

بی‌دردسر، پرزحمت

تلاش بسکتبال ایران برای عبور از دیوار بلند چین در انتخابی جام‌جهانی

بی‌دردسر، پرزحمت

۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲

اوضاع کمی به هم پیچید، اما این «پیچیدن» کاملا به نفع ایران و بسکتبالش تمام می‌شود. پشت پرده اتفاقاتی افتاد؛ البته کسانی بودند که این پرده را پس بزنند و ما بدانیم و ببینیم پشت آن پرده چه چیز‌هایی بود. استرالیا به فیبا گفت که برای دیدار پنجره جام‌جهانی در گروه F به ایران نمی‌آید. گویا باخت فنی به آن‌ها می‌خورد و این یعنی این‌که تیم‌ملی بسکتبال ایران بی‌دردسرتر راه خود را به سمت رسیدن به جام‌جهانی ادامه می‌دهد. البته به شرط این‌که این وسط قزاقستان دردسرساز نشود.

کنفدارسیون والیبال آسیا از ایران عذرخواهی کرد

گاف عجیب تایلندی‌ ها

کنفدارسیون والیبال آسیا از ایران عذرخواهی کرد

۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۴

با اشتباه تایلندی‌ها و سخت‌گیری ناظر فنی تور آزاد ساحلی سامیلا به‌رغم اعلام سیدبندی، از شرکت تیم‌های ملی ساحلی ایران در این مسابقات جلوگیری شد.

پایان کار پادشاه

شوک به دنیای تنیس با اعلام خداحافظی راجر فدرر

پایان کار پادشاه

۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱

بعضی از اتفاقات وجود دارد که گرچه می‌دانیم دیر یا زود زمان وقوعش می‌رسد، اما باز هم دوست داریم کمی به تاخیر بیفتد. آن‌هایی که ورزش تنیس را دنبال می‌کنند، مطمئنا در چند روز اخیر در شوک خبری بوده‌اند که برای‌شان بسیار تلخ است. طرفداران این رشته ممکن است هرکدام‌شان یکی از ستاره‌های تنیس را دوست داشته باشند، اما همگی‌شان یک نقطه مشترک دارند و آن هم دوست داشتن راجر فدرر است.

قهرمانی بی‌نقص

قهرمانی بی‌نقص

۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸

نه این که ایتالیا مدعی قدرتمند و اصلی نباشد اما به هر حال قهرمانی‌اش در این دوره از رقابت‌های جهانی چیزی نبود که به راحتی قابل پیش‌بینی باشد.

نیازمندی ها