ورزش - سایر - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

سایر
بلبشوی انتخاباتی در وزارت ورزش

ترفند‌هایی که مجامع فدراسیون‌ها را از اعتبار ساقط می‌کند

بلبشوی انتخاباتی در وزارت ورزش

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴

‌نمی‌شود انتخابات فدراسیونی در وزارت ورزش برگزار شود و صحبتی از شائبه مهندسی آن به میان نیاید. ابهامات درباره دخالت وزارتی‌ها در مجامع انتخاباتی به قدری بی شمار بوده که به یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده ورزش تبدیل شده است.

واکنش وزارت ورزش به ثبت فرهنگ پهلوانی در یونسکو به‌نام جمهوری آذربایجان

واکنش وزارت ورزش به ثبت فرهنگ پهلوانی در یونسکو به‌نام جمهوری آذربایجان

۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در واکنش به ثبت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای در یونسکو به نام جمهوری آذربایجان گفت: ظاهرا برای چند رویداد فرهنگی و ورزشی، امکان ثبت، به‌نام چندین کشور وجود دارد. حال باید دید این یک رویه عمومی است یا خیر.

وزیر ورزش استیضاح می‌شود یا خودش می‌رود؟

انتقاد از عملکرد حمید سجادی هر روز بیشتر می‌شود

وزیر ورزش استیضاح می‌شود یا خودش می‌رود؟

۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷

روزی که حمید سجادی، بر مسند وزارت ورزش و جوانان دولت سیزدهم نشست، خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کردند که حضور او در این وزارتخانه دوام چندانی نخواهد داشت و به پایان دولت هم نمی‌رسد. به هر حال او تنها وزیری بود که در کابینه میلیمتری رای آورد و این اتفاق می‌توانست مهر تاییدی بر این ادعا باشد.

برای المپیکی شدن می جنگم

سید شاهین موسوی در گفت و گو با جام جم:

برای المپیکی شدن می جنگم

۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۲

رقابت های بوکس قهرمانی آسیا که از مهمترین رقابت های بوکس در دنیاست و قهرمانان جهانی و بنامی در این مسابقات حضور پیدا می کنند از تاریخ 10 تا 21 آبان ماه در شهر امان پایتخت اردن برگزار شد و تیم ملی بوکس کشورمان هم با 21 بوکسور و در اوزان 57 تا 92 کیلوگرم در این دوره از رقابت ها حاضر بود که حاصل آن کسب دو مدال برنز از این مسابقات بود.

علی پاکدامن: کجا بروم بهتر از ایران

تیم‌ملی «سابر» بعد از ۴سال نایب‌قهرمان جهان شد

علی پاکدامن: کجا بروم بهتر از ایران

۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹

تیم‌ملی شمشیربازی اسلحه سابر این روز‌ها حال خوبی دارد. حال خوبی که مدت‌ها بود آن را تجربه نکرده بودند. صحبت از نایب قهرمانی سابریست‌های ایرانی در رقابت‌های جام‌جهانی الجزایر است.

ایرانی‌ها، شانس اول پیروزی در رالی استانبول

ایرانی‌ها، شانس اول پیروزی در رالی استانبول

۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۲

تنها تیم ایرانی در مسابقات فصل 2022 رالی ترکیه شنبه (امروز) وارد ششمین دور از این مسابقات در استانبول می‌شود و در کلاس R1 فیِستا رالی کاپ، شانس قهرمانی سال را نیز دارد.

ببینید | حراج خودروی یک اسطوره

ببینید | حراج خودروی یک اسطوره

۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۲

اسطوره‌های ورزشی مختصات جالب توجهی دارند، اما گاهی مولفه‌هایی بیرون از زمین ورزش به این مختصات و مولفه‌های این شخصیت‌ها دامن می‌زند.از نوع زندگی شخصی و حواشی آن گرفته تا سرگذشت متفاوت و ویژه آنها.

«ایران‌قوی» با «ورزش‌قهرمانی‌قوی» محقق می‌شود

رئیس کمیته‌ملی المپیک و پارالمپیک:

«ایران‌قوی» با «ورزش‌قهرمانی‌قوی» محقق می‌شود

۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای ورزشکار با تأکید بر اهمیت ورزش همگانی و قهرمانی، ورزش را جزو خطوط اصلی زندگی اجتماعی امروز دانستند. ایشان همچنین در دیدار دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی (ع) با اشاره به حوادث اخیر کشور جامعه ورزشی کشور را جامعه‌ای سالم توصیف کردند.

غیبت ادامه‌دار زهرا نعمتی

یک سال دوری از تمرینات تیم‌های ملی تیراندازی باکمان

غیبت ادامه‌دار زهرا نعمتی

۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱

غیبت زهرا نعمتی در تمرینات تیم‌های ملی تیراندازی با کمان همچنان ادامه دارد. غیبتی طولانی مدت که حالا قریب به یک سال از آن می‌گذرد. نعمتی جدا از این‌که به‌طور تخصصی در تیم‌ملی تیراندازی با کمان معلولان (پاراتیروکمان) فعالیت می‌کند، در چند سال اخیر، همزمان در ترکیب تیم‌ملی المپیک هم حضور داشته است؛ طوری‌که تجربه حضور در بازی‌های المپیک۲۰۱۶ ریودوژانیرو و بازی‌های آسیایی۲۰۱۸ جاکارتا را هم در کارنامه دارد.

نیازمندی ها