ورزش - کشتی و وزنه برداری - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

کشتی و وزنه برداری
وزنه‌برداری‌ایران؛ به دنبال سهمیه‌پاریس

ارزیابی کوروش باقری، مدیر تیم‌های‌ملی وزنه‌برداری از مسابقات جهانی کلمبیا

وزنه‌برداری‌ایران؛ به دنبال سهمیه‌پاریس

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶

رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۲۳جهان از بامداد دیروز به میزبانی کلمبیا در بوگوتا آغاز شد؛ رقابت‌هایی که اولین مرحله از انتخابی بازی‌های المپیک۲۰۲۴ پاریس به شمار می‌رود و از حساسیت بسیار بالایی نزد کشور‌ها برخوردار است.

واکنش فدراسیون کشتی به صادر نشدن روادید آمریکا

واکنش فدراسیون کشتی به صادر نشدن روادید آمریکا

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: درباره عدم صدور روادید برای ۷ تن از کشتی‌گیران و اعضای کادر فنی اعزامی ایران به جام‌جهانی آمریکا، شورای برون‌مرزی وزارت ورزش تصمیم‌گیری خواهد کرد.

آیا آمریکا دوباره کارشکنی می‌کند؟

کشتی‌ آزاد ایران همچنان در انتظار ویزای جام‌ جهانی است

آیا آمریکا دوباره کارشکنی می‌کند؟

۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶

بدعهدی آمریکایی‌ها در صدور ویزای ورزشکاران ایرانی به جنجالی دامنه‌دار در این حوزه تبدیل شده است. آمریکا در شرایطی تا پیش از این، روادید تیم‌ها و چهره‌های ورزشی ایران را صادر می‌کرد که حالا موضع شدیدی در قبال این قضیه اتخاذ کرده است.

«جام» به تاکستان رسید

نگاهی به اتفاقات و حواشی فینال لیگ برتر کشتی‌آزاد

«جام» به تاکستان رسید

۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲

فینال رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد امسال، به لحاظ فنی و کیفیت، یکی از بهترین‌های این دوره مسابقات بود. مهم‌ترین نکته‌ای که در بیست و دومین دوره لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه‌های ایران خیلی به چشم آمد، حضور چهره‌های شاخص کشتی روسیه در این پیکار‌ها بود. جایی که رقابت آن‌ها با کشتی‌گیران عنوان‌دار ایرانی، هیجان خاصی را به دیدار‌های مرحله نیمه نهایی و پایانی داد.

ملی‌پوشان را تحت‌فشار گذاشتند!

سعید علی‌حسینی در واکنش به انتقاد‌های مطرح شده پس از مصدومیت رسول معتمدی:

ملی‌پوشان را تحت‌فشار گذاشتند!

۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶

مصدومیت شدید رسول معتمدی در جریان هفته نخست لیگ برتر وزنه‌برداری باعث شد برخی از جمله حسین توکلی، عضو کمیته فنی فدراسیون وزنه‌برداری با بیان این‌که چرا سرمربی تیم‌ملی در سالن حضور نداشت؟

ببینید | کاپ قهرمانی برای شهید آرمان

ببینید | کاپ قهرمانی برای شهید آرمان

۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۶

مراسم تجلیل از تیم ملی کشتی فرنگی قهرمان جام جهانی آذربایجان صبح دیروز با حضور جمعی از مسئولان، پیشکسوتان، ملی پوشان فرنگی‌کار و پدر شهید کشتی‌گیر آرمان علی وردی در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده برگزار شد.

بازگشت نفسگیر

فرمول ساده و یک خطی فرنگی‌کاران برای قهرمانی در جهان

بازگشت نفسگیر

۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵

تیمی که بتواند از زیر انبوهی از شکست‌ها و ناداوری‌ها بلند شود، بایستد، سینه سپر کند و بگوید من قهرمانم یعنی از همان اول هم راه و روش درستی را انتخاب کرده است. وقتی که محمد بنا از کشتی فرنگی رفت و حسن رنگرز آمد بسیاری گفتند خیلی خوب است که بالاخره مجموعه‌ای از تفکرات قدیمی از کشتی فرنگی رخت بر بست و به جایش نیروی جوان‌تر و تازه نفس‌تری آمد و چقدر این تحلیل ساده درست بود.

نیازمندی ها