سلامت-جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

گرد پیری «کرونا» بر سر نوجوانی

همه‌گیری کرونا چه تاثیری روی عملکرد و سن مغزی نوجوانان داشته است؟

گرد پیری «کرونا» بر سر نوجوانی

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹ | نظر

نماد شادابی، جوانی و سرزندگی، کودکان و نوجوانان هستند، اما گاهی عارضه‌ای به این نهال شاداب آسیب وارد می‌کند؛ مانند بیماری کووید-۱۹. این بیماری علاوه‌بر آسیب‌های اصلی و نخستین، عوارض ثانویه و جدی متعددی مانند ریزش موی تلوژن، اختلالات کبدی، اضافه‌وزن و ابتلا به دیابت نوع دوم و... را به دنبال داشته است، اما پژوهشگران به‌تازگی عارضه جدیدی را در کودکان و نوجوانان شناسایی کرده‌اند؛ پیری مغز.

ردپای چاقی بر ناباروری

ردپای چاقی بر ناباروری

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶ | نظر

اپیدمی چاقی در سراسر جهان و عوارض ناشی از آن به طور قابل‌توجهی بر باروری و تولید مثل در مردان و زنان تأثیر می‌گذارد. در حال حاضر، درجه چاقی فرد با شاخص توده بدنی یا (BMI) - نسبت وزن بر حسب کیلوگرم به مجذور قد برحسب متر - سنجیده می‌شود.

از نان شیر مال تا نان خرمایی

ارزش غذایی نان‌های شیرین از نگاه طب سنتی

از نان شیر مال تا نان خرمایی

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵ | نظر

اغلب نانوایی‌های سنتی‌پز در سطح شهر و روستا در کنار طبخ نان‌های مسطح، نان‌های شیرینی نظیر نان خرما، نان قندی، نان شیرمال و انواعی از نان‌های محلی نیز تهیه می‌کنند.

سومین محموله آنتی‌ بیوتیک وارد کشور شد

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو:

سومین محموله آنتی‌ بیوتیک وارد کشور شد

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲ | نظر

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو گفت: سومین محموله آنتی بیوتیک حاوی یک میلیون از انواع سوسپانسیون آنتی‌بیوتیک شامل آزیترومایسین ۱۰۰ و ۲۰۰ میلی گرم، شربت آموکسی سیلین، شربت کوآموکسی کلاو و سفکسیم وارد کشور شد.

چه کسانی پرخاشگر هستند؟

نگاه طب‌سنتی به دلایل بروز خشم و راهکار‌های مقابله با آن

چه کسانی پرخاشگر هستند؟

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹ | نظر

شاید در محیط اطراف، افراد بسیاری را دیده باشید که در مواجهه با مشکل یا معضلی خشم زیادی از خود بروز می‌دهند و مدام به زمین و زمان گیر داده و پرخاشگری می‌کنند. از دیدگاه طب سنتی، افرادی که در برخورد با مشکلات، بیشتر حالت پرخاشگرانه بروز می‌دهند، معمولا مزاج یا سوء‌مزاج گرم عمومی یا مغزی دارند و علاوه بر تمرینات کنترل ذهنی و پرهیز از شب زنده‌داری باید نوع تغذیه و سبک زندگی خود را اصلاح کنند.

افزایش سوخت‌وساز بدن و خداحافظی با سرطان

با ورزش‌های هوازی می‌توان خطر رشد تومور‌های سرطانی را از بین برد

افزایش سوخت‌وساز بدن و خداحافظی با سرطان

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴ | نظر

در برنامه‌ریزی روزانه یا هفتگی برای ورزش هم فرصتی درنظر گرفته‌اید یا نه؟ اگر جواب شما منفی است که اوضاع خراب است! اگر جواب شما مثبت است از همین هفته، برنامه ورزشی خود را طوری طراحی کنید که ورزش‌های هوازی یا ایروبیک در اولویت قرار گیرند حتی در همین هوای سرد. چرا؟ به‌دلیل این‌که ورزش‌های هوازی به شکل ویژه‌ای بدن را در مقابل ابتلا به سرطان ایمن می‌کنند. جریان از چه قرار است؟

۵عامل تحریک‌کننده سردرد

۵عامل تحریک‌کننده سردرد

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰ | نظر

شرایطی مانند سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، مشکلات بینایی یا دوره قاعدگی، ممکن است عامل ایجاد سردرد باشند. با این حال، عوامل کمتر شناخته شده دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند این مشکل را ایجاد کنند. برای آشنایی با این عوامل و نحوه پیشگیری، با این مطلب همراه شوید.