جام جهانی-جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

آمار عجیب در مورد میزان دوندگی «مسی»

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

آمار عجیب در مورد میزان دوندگی «مسی»

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸ | نظر

ستاره تیم ملی فوتبال آرژانتین که یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان این تیم در بیست و دومین دوره جام جهانی بوده است، در زمین دوندگی زیادی ندارد و به اعتقاد برخی «پیاده روی» می‌کند!

استرلینگ فعلا برنمی‌گردد

استرلینگ فعلا برنمی‌گردد

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴ | نظر

حمله مسلحانه سارقان به خانه رحیم‌استرلینگ باعث شد این بازیکن از اردوی تیم‌ملی انگلیس در قطر خارج شود و به خانه برگردد.‌

اتاق‌های‌حسی در جام‌جهانی

اتاق‌های‌حسی در جام‌جهانی

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰ | نظر

برای «یاسین چاهبوب» حضور در جام‌جهانی فیفا رویای همیشگی‌اش بود. با این حال حضور در مسابقات زنده برای این هوادار ۳۵ ساله مراکشی مبتلا به «اختلال پردازش حسی» دشوار است. ازدحام زیاد، هواداران پر سر و صدا و نورهای روشن و خیره‌کننده می‌تواند برای چاهبوب آزاردهنده باشد. اما به لطف در دسترس بودن اتاق‌های حسی در قطر، رویای او به واقعیت تبدیل شده است.

شور صعود

اولین شگفتی مرحله‌حذفی با صعود مراکش به یک چهارم‌نهایی

شور صعود

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰ | نظر

بعد از بازی آخر مراکش در مرحله گروهی و قطعی شدن صعود این تیم به مرحله یک هشتم، وقتی از ولید رکراکی، سرمربی این تیم درباره آینده تیمش در جام پرسیدند، گفت که دوست دارد با شاگردانش همچنان به رویاپردازی در قطر ادامه دهد.

وداع با مرد شوخ‌طبع

توماس مولر دیگر برای تیم‌ملی آلمان بازی نمی‌کند

وداع با مرد شوخ‌طبع

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳ | نظر

تجربه کردن هر دو تا خیلی عجیب و ماورایی است. یکی این‌که ۸سال پیش با تیم‌ملی فوتبال آلمان قهرمان جام‌جهانی شد، اما همین چند روز پیش آلمان در همان مرحله گروهی به کارش در جام‌جهانی پایان داد و به همین ترتیب توماس مولر هم رفت. مولر ۳۳ساله شاید الان اندوهی بیش از سایر هم تیمی‌هایش داشته باشد. او دلش می‌خواست طور دیگری با تیم‌ملی فوتبال آلمان خداحافظی کند.

ببینید | نقاشی بازیکنان پرتغال از صورت همدیگر

ببینید | نقاشی بازیکنان پرتغال از صورت همدیگر

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶ | نظر

بازیکنان تیم ملی فوتبال پرتغال از صورت یکدیگر نقاشی کشیدند. در این میان کریستیانو رونالدو نیز نقاشی هم تیمی‌های خود را کشید. ویدئوی این نقاشی‌ها را در ادامه گزارش مشاهده می‌کنید.

بی‌توجهی نکونام به شایعه حضور در تیم‌ملی

بی‌توجهی نکونام به شایعه حضور در تیم‌ملی

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰ | نظر

شایعات همواره درباره نیمکت تیم‌ملی ایران زیاد بوده، مخصوصا در زمان‌هایی که شکست به بار آمده و احتمال پایان همکاری با یک مربی وجود داشته باشد. درست مثل همین حالا که کارلوس کی‌روش و تیم‌ملی در بلاتکلیفی محض به سر می‌برند. در روزهای اخیر شایعاتی درباره پایان یا ادامه این همکاری وجود داشت. بعضی رسانه‌ها نوشتند دست فرمان تاج همان وعده‌ای است که قبلا داده بود؛ نکونام سرمربی و کی‌روش مدیر فنی. هنوز هیچکسی واکنش مستند نسبت به این خبر نشان نداده و همه منتظر برگزاری جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هستند.

سه‌نفر نوشتند و امضا کردند که کی‌روش بیاید

پاسخ‌های بی‌پرده ابراهیم قاسمپور، عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال

سه‌نفر نوشتند و امضا کردند که کی‌روش بیاید

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹ | نظر

ابراهیم قاسمپور یکی از اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال است، کمیته‌ای که هیچکس نمی‌داند منحل شده یا به کارش ادامه می‌دهد. در حال حاضر تیم‌ملی بلاتکلیف است و هیچ بعید نیست مهدی تاج و فدراسیونش، بار دیگر پای کمیته فنی را به ابقا یا اتمام همکاری با کی‌روش باز کند. ابراهیم قاسمپور بازیکن اسبق تیم‌ملی که در جام‌جهانی1978 حضور داشت و از اعضای این کمیته در گفت‌وگو با روزنامه «جام‌جم» در این‌باره توضیحاتی می‌دهد.

عشق، افتخار، شادی!

کارناوال برزیل در قطر؛

عشق، افتخار، شادی!

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱ | نظر

فوتبال برای برزیل به معنای خوشبختی، شادی و یک مهمانی بی‌نظیر است. پله ماه سپتامبر برای تشویق وینیسیوس که هرگز تحت تاثیر آزار و اذیت‌ها قرار نگیرد، نوشت:«اگر می‌خواهی با رقصیدن، گل خود را جشن بگیری، برقص! در واقع تمام بازیکنان باید برقصند، نگذارید نژاد‌پرستی مانع لبخند ما شود.» از همین پیام بود که «رقص وینی» از یک شادی پس از گل به یک دستور فراگیر تبدیل شد. تیم با شادی گلی از پیش طراحی شده پا به قطر گذاشت.

صدای سامبا

ماجرای هوادار طبل‌زن برزیل در دوره‌های مختلف جام‌جهانی

صدای سامبا

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰ | نظر

از جام‌جهانی1986مکزیک تا امروز، نسل‌های مختلفی در فوتبال برزیل آمده و رفته است؛ اما در این میان یک نفر هوادار ثابت این تیم روی سکوها بوده است. صحبت از والاس لیته 60ساله است که از آن زمان یعنی1986در تمام 10دوره جام‌جهانی به عنوان هوادار برزیل در ورزشگاه‌های مختلف بوده و با طبل مخصوص خودش این تیم را تشویق کرده است. او می‌گوید وقتی سوردائو(طبل مخصوص برزیلی‌ها) را در ورزشگاه‌ها می‌زند، تماشاگران خیلی زود دور او جمع می‌شوند و حس و حال عجیبی شکل می‌گیرد.

صعود شیرین پرتغال با عبور از سوئیس

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

صعود شیرین پرتغال با عبور از سوئیس

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۸ | نظر

تیم ملی فوتبال پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بدون کاپیتان خود برابر سوئیس به پیروزی رسید.