کلیک - امنیت - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

امنیت
سرقت چهل‌وپنج گیگابایتی

سرقت چهل‌وپنج گیگابایتی

۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱

افشای نزدیک به 45گیگابایت فایل کد منبع ــ که گفته می‌شود توسط یک کارمند سابق به سرقت رفته ــ زیربنای بسیاری از برنامه‌ها و خدمات غول فناوری روسی یاندکس را آشکار کرده است. همچنین فاکتورهای کلیدی رتبه‌بندی موتور جست‌وجوی یاندکس را فاش کرد که تقریبا هرگز در معرض دید عموم قرار نگرفته بود. منابع گیت یاندکس به‌عنوان یک فایل تورنت در 25ژانویه پست شد و فایل‌هایی را نشان می‌دهد که ظاهرا در ژوئیه ۲۰۲ گرفته شده‌اند و زمان اصلی آنها به فوریه ۲۰۲۲ برمی‌گردد.

مخرب‌ترین ویروس‌های نسل قبل کدام بودند؟

ویروس‌های تاریخی!

مخرب‌ترین ویروس‌های نسل قبل کدام بودند؟

۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴

ویروس‌های کامپیوتری می‌توانند یک کابوس و برخی می‌توانند اطلاعات روی هارد را پاک کنند. ترافیک شبکه‌های کامپیوتری را برای ساعت‌ها محدود و یک دستگاه ساده را به یک زامبی تبدیل کنند و خودشان را تکرار و به رایانه‌های دیگر بفرستند. اگر تا به‌حال قربانی ویروس کامپیوتری نشده‌اید، ممکن است تعجب کنید که سر و صدا در مورد چیست اما این نگرانی قابل درک است، چراکه در سال‌های مختلف به ضرر چند میلیاردی منتهی می‌شود.

ببینید | بهترین آنتی ویروس‌ ها را بشناسید

ببینید | بهترین آنتی ویروس‌ ها را بشناسید

۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹

ویروس ها یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای کامپیوتر ما رخ دهد. برای جلوگیری از آلوده شدن به ویروس علاوه بر مراقبت های همیشگی می توانید از این آنتی ویروس ها هم استفاده کنید

هشدار اتحادیه‌اروپا به تیک‌تاک

هشدار اتحادیه‌اروپا به تیک‌تاک

۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵

اتحادیه‌اروپا به تیک‌تاک فشار می‌آورد تا از قانون خدمات دیجیتال (DSA) که به تازگی به تصویب رسیده‌است پیروی کند. هدف DSA بهبود تعدیل محتوا در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، از جمله ایجاد شفافیت در مورد چرایی حذف برخی محتواها و نحوه هدف قرار دادن تبلیغ‌کنندگان، کاربران است.

رسوایی سعودی و ویکی‌پدیا

رسوایی سعودی و ویکی‌پدیا

۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴

افشاگران مختلفی ادعا کرده‌اند که دولت عربستان سعودی به‌منظور کنترل اطلاعات مربوط به این کشور به بالاترین رده‌های ویکی‌پدیا نفوذ کرده است. این نفوذ منجر به دستگیری دو مدیر ویکی‌پدیا در عربستان سعودی در سال 2020 شد - زیاد الصوفیانی (حبس به هشت سال زندان) و اسامه خالد (محکوم به 32 سال زندان) - به‌دلیل دستکاری افکار عمومی و نقض اخلاق عمومی محکوم شدند. اتهام آنها ارسال مطالبی در مورد آزار و اذیت فعالان سیاسی در کشور بوده است. بنیاد ویکی‌مدیا بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن این گزارش را به چالش می‌کشد و مدعی شد که «نفوذی» صورت نگرفته است و مدیران ویکی‌پدیا «هیچ رتبه‌ای» ندارند.

بازنده‌های ۲۰۲۲

بازنده‌های ۲۰۲۲

۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷

10نفر از میلیاردرهای فناوری جهان در سال2022 در مجموع 575میلیارد دلار از دست دادند، زیرا سهام شرکت‌های مختلف به‌سرعت سقوط کرد. تورم، دلار آمریکا و بازار پیچیده تبلیغات دیجیتال، شرکت‌های فناوری را تحت تأثیر قرار داد. بسیاری از شرکت‌ها ده‌ها درصد سهام‌شان را از دست دادند و به همین دلیل سرمایه‌گذاران‌شان نیز تحت تاثیر منفی قرار گرفتند. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، میلیاردرهای فناوری که بیشترین پول را از دست دادند، این افراد هستند.

۷۱تماس اشتباه با اورژانس

۷۱تماس اشتباه با اورژانس

۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰

مرکز اورژانس سامیت طی هفته گذشته ۷۱تماس خودکار از آیفون اسکی بازان و ساعت‌های اپل در چهار منطقه اسکی این شهرستان دریافت کرد.

نیازمندی ها