کلیک - ابزارهای هوشمند - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

ابزارهای هوشمند
تسلط هوآوی بر بازار تاشو چین

تسلط هوآوی بر بازار تاشو چین

۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵

مؤسسه‌ تحقیقاتی IDC گزارش جدیدی را به اشتراک گذاشت که جزئیات کلیدی را در مورد بازار گوشی‌های هوشمند تاشو در چین فاش کرد. هوآوی بر این بخش تسلط بزرگی دارد.

اولین مسجد با پرینت سه‌بعدی

اولین مسجد با پرینت سه‌بعدی

۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶

به گزارش نشنال، اداره امور اسلامی و فعالیت‌های خیریه دبی (IACAD) قرار است اولین مسجد پرینت سه‌بعدی جهان را بسازد. این مسجد 2000مترمربعی که قرار است در بور دبی، یکی از قدیمی‌ترین محله‌های امارات عربی ساخته شود، انتظار می‌رود درهای خود را به روی ۶۰۰ نمازگزار در سال۲۰۲۵ باز کند.

صفر تا صد هوش Midjouney

صفر تا صد هوش Midjouney

۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶

Midjouney آزمایشگاه تحقیقاتی مستقلی است که یک برنامه هوش مصنوعی اختصاصی با همین نام تولید و تصاویری را از توضیحات متنی ایجاد می‌کند. این ابزار در حال حاضر در نسخه بتاست‌ و در ۱۲جولای۲۰۲۲ وارد بازار شده است. تیم Midjouney توسط دیوید هولز که از بنیانگذاران Leap Motion بود، رهبری می‌شود. هولز در آگوست۲۰۲۲ به رسانه رجیستر گفت این شرکت سودآور بوده است. کاربران با استفاده از دستورات ربات دیسکورد آثار هنری را با Midjouney ایجاد می‌کنند. در ۱۴مارس۲۰۲۲، سرور دیسکورد با درخواست ارسال عکس‌های با کیفیت بالا برای آموزش راه‌اندازی شد.این شرکت روی بهبود الگوریتم‌های خود کار می‌کند و هر چند ماه یک‌بار نسخه‌های جدیدی را منتشر می‌کند. نسخه 2 الگوریتم آنها در آوریل۲۰۲۲ و نسخه۳ در جولای راه‌اندازی شد. در ۱۰نوامبر۲۰۲۲، تکرار آلفای نسخه۴ برای کاربران منتشر شد.

خداحافظی با API، سلام به گفت‌وگوی‌ویدئویی

خداحافظی با API، سلام به گفت‌وگوی‌ویدئویی

۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳

توییتر در تجارت اصلی تبلیغات خود با بحران مواجه است، زیرا یکی از مدیران ارشد این شرکت اخیرا به کارمندان اطلاع داده که درآمد روزانه نسبت به سال گذشته ۴۰‌درصد کاهش یافته است. این خبر که اولین‌بار توسط The Information گزارش شد، در پی گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌دهد بیش از 500 تبلیغ‌کننده برتر توییتر از زمانی که ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر، این پلتفرم را به‌عهده گرفته است، هزینه کردن تبلیغات را در این پلتفرم متوقف کرده‌اند. کاهش مداوم تجارت تبلیغاتی توییتر باعث می‌شود که این شرکت در سال 2023 شکست بخورد و این موضوع جدیدی نیست، چرا که ماسک هم قبلا آن را اعلام کرده بود.

ورود ممنوع اندروید۱۴ به قدیمی‌ها!

ورود ممنوع اندروید۱۴ به قدیمی‌ها!

۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶

گوگل با اجرای دستورالعمل‌های سختگیرانه‌تر برای توسعه و توزیع اپلیکیشن، اقداماتی را برای رفع مشکل بدافزار در گوشی‌های هوشمند اندرویدی انجام داده است. این شرکت تضمین کرده است که برنامه‌های موجود در فروشگاه گوگل‌پلی عاری از بدافزار هستند اما امکان بارگذاری جانبی برنامه‌ها، خللی برای انتشار بدافزار ایجاد کرده است. در پاسخ، گوگل قصد دارد نصب برنامه‌های قدیمی را در اندروید ۱۴ مسدود کند، همان‌طور که در تغییرات کد اخیر مشاهده می‌شود هدف از این حرکت حذف انتشار بدافزار از طریق بارگذاری جانبی و برنامه‌های قدیمی‌تر است.

سفر به مریخ با فک دریایی رباتیک

سفر به مریخ با فک دریایی رباتیک

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰

ژاپن به‌دنبال آن است تا فوک‌های رباتیک را به فضا پرتاب کند، زیرا در حال کار روی این است که آیا دستگاه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، می‌توانند استرس فضانوردان را کاهش دهند و آنها را در ماموریت به مریخ همراهی کنند یا نه.

اندروید اتو چیست و چگونه کار می‌کند

اندروید اتو چیست و چگونه کار می‌کند

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲

اتصال تلفن به رادیو یا سیستم سرگرمی در خودرو با اندروید اتو آسان است؛ اما قبل از شروع باید چند اتفاق بیفتد. ابتدا گوشی باید نسخه‌ای از اندروید را بین نسخه‌های 6 و 11 اجرا کند وگرنه اندروید اتو اصلا کار نمی‌کند. رادیوی ماشین یا سیستم سرگرمی نیز باید با اندروید اتو سازگار باشد.

آنتن‌های پرینت سه بعدی به بازار می‌آید

آنتن‌های پرینت سه بعدی به بازار می‌آید

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰

آنتن‌های رادیویی تولید شده با فناوری پرینت سه‌بعدی که می‌تواند سیگنال‌های تلفن همراه قوی‌تر و اتصال سریع‌تر به اینترنت را برای افرادی که در جوامع دوردست هستند، فراهم کند توسط محققان دانشگاه شفیلد ساخته شد.

بهبود عملکرد گوشی‌ سامسونگ در دو قدم

بهبود عملکرد گوشی‌ سامسونگ در دو قدم

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱

اگر گوشی سامسونگ دارید، احتمالا پس از مدتی در استفاده از آن مشکلاتی را تجربه کرده اید. شاید باتری خیلی سریع خالی می‌شود، برنامه‌ها هنگ می‌کنند، شارژ سریع کار نمی‌کند یا مواردی مشابه مشکلات گفته شده.

یازده کلید برای باتری سالم‌تر

یازده کلید برای باتری سالم‌تر

۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰

خروج از خانه در حالی که باتری تلفن همراه شما در حال خالی‌شدن است یک کابوس تمام‌عیار است. همه کاربران، گوشی‌های هوشمند با عمر باتری بیشتر و زمان شارژ سریع می‌خواهند.

نیازمندی ها