کلیک - گجت های همراه - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

گجت های همراه
سود بیت‌کوین بیشتر شد

سود بیت‌کوین بیشتر شد

۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷

مبارزه یکساله اکوسیستم استخراج بیت‌کوین روند صعودی کوچک را نشان می‌دهد. در اولین ماه از سال ۲۰۲۳، جامعه استخراج بیت‌کوین افزایش 50درصدی درآمد را از طریق پاداش استخراج و کارمزد تراکنش تجربه کرد.

بزرگ‌ترین شرکت تراشه‌سازی در رکود

بزرگ‌ترین شرکت تراشه‌سازی در رکود

۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷

شرکت تولید نیمه‌هادی تایوان با کاهش هزینه‌ها برای فروش ضعیف‌تر از حد انتظار آماده می‌شود؛ در حالی که نگرانی عمیق‌تر از رکود صنعت فناوری هنوز به پایان نرسیده است.

راه‌حلی جدید برای شرکت‌های چینی

کارمندان مجازی فقط با چهارده هزار دلار

راه‌حلی جدید برای شرکت‌های چینی

۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸

از خدمات مشتری گرفته تا صنعت سرگرمی، کسب‌وکارها در چین پول زیادی برای کارمندان مجازی می‌پردازند.شرکت فناوری بایدو اخیرا اعلام کرده است تعداد پروژه‌های افراد مجازی که به درخواست مشتریان روی آنها کار می‌کند از سال 2021 دوبرابر شده است و محدوده قیمتی آن از 2800دلار تا 14هزار و 300دلار در سال است.

از 5000 تا ۲۵۰هزار دلار

از 5000 تا ۲۵۰هزار دلار

۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸

اگر پیگیر اخبار فناوری باشید، می‌دانید که سال گذشته میلادی اصلا سال خوبی برای بیت‌کوین نبود و ارزش بازار رمز ارزها 1.3تریلیون کاهش پیدا کرد. با شروع سال ۲۰۲۳ نیز تحلیلگران بازار رمز ارزها شروع به پیش‌بینی مسیر پیش روی بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال کرده‌اند که عدد‌های مختلفی از ۵۰۰۰ دلار تا ۲۵۰ هزار دلار را دربر می‌گیرد. همین نکته نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری بدون معلومات و رعایت نکات فنی تا چه حد می‌تواند در این بازار پرریسک خطرناک باشد.

یک کارمند توییتر محکوم شد

سه‌ونیم سال حبس برای فروش اطلاعات به سعودی‌ها

یک کارمند توییتر محکوم شد

۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶

به گفته دادستانی آمریکا، یکی از مدیران سابق شرکت توییتر که چندین سال پیش به جاسوسی برای عربستان سعودی از طریق به اشتراک‌گذاری اطلاعات کاربران متهم و با اقدامات خود باعث شده بود کاربران در معرض آزار و اذیت قرار بگیرند روز چهارشنبه به سه سال و نیم زندان محکوم شد. احمد ابوآمو در ماه آگوست پس از محاکمه در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو توسط هیأت منصفه مجرم شناخته شد. دادستان‌ها به دنبال مجازات بیش از هفت سال زندان بودند و گفتند می‌خواهند حکم داده شده به اندازه کافی قوی باشد تا باعث شود افراد دیگری که در صنعت فناوری و رسانه‌های اجتماعی کار می‌کنند از فروش داده‌های کاربران آسیب‌پذیر خودداری کنند.

استفاده از باد برای تامین انرژی در مریخ

استفاده از باد برای تامین انرژی در مریخ

۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶

به نظر می‌رسد دانشمندان راهی به منظور تامین انرژی برای انسان در مریخ با استفاده از توربین‌ها پیدا کرده‌اند که یک گام دیگر به جلو در روند اکتشاف و جانمایی انسان در این سیاره است.

نسل بعدی معماری گرافیکی انویدیا

نسل بعدی معماری گرافیکی انویدیا

۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶

جزئیات پیرامون معماری آینده بلک ول انویدیا شروع به مشخص ‌شدن می‌کند. مدتی پیش نام این نسل جدید معماری گرافیکی را شنیدیم، نام‌گذاری GPU را به بیرون درز کرد و سپس شایعاتی شنیدیم مبنی بر این‌که انویدیا در حال مذاکره با TSMC برای توسعه بلک ول در گره۳نانومتری TSMC است اما این اولین تایید رسمی برای این موضوع است که معماری گرافیکی ذکر شده انجام خواهد شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت در سال ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌شود.

تایوان هم به جنگ تیک‌تاک رفت

تایوان هم به جنگ تیک‌تاک رفت

۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹

ممنوعیت استفاده کارکنان بخش عمومی از پلتفرم تیک‌تاک به دلایل امنیت ملی در تایوان هم ایجاد شد. پیش از این در داکوتای جنوبی نیز این ممنوعیت ایجاد شده و قرار است ایالت‌های مختلفی از آمریکا هم به این ممنوعیت بپیوندند. کمیسر کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا از حرکت تایوان به عنوان حرکتی هوشمندانه یاد کرد و وزارت امور دیجیتال این کشور را به خاطر داشتن رهبری قوی تمجید کرده است.

نیازمندی ها