سیما - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
سکوت در روایت انقلاب جایز نیست

رئیس رسانه ملی در مراسم گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی:

سکوت در روایت انقلاب جایز نیست

۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹

مراسم گرامیداشت شهدای پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان طلایه‌داران نور با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی روز گذشته در سازمان صداوسیما برگزار شد. در این مراسم رئیس سازمان صداوسیما، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، جمعی از خانواده شهدا و... حضور داشتند.

صدای سینما به گوش می‌‎رسد

نقش رادیو در روزهای جشنواره فیلم فجر

صدای سینما به گوش می‌‎رسد

۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱

آن‌قدر گوش سپردن به رادیو، این رسانه در دسترس، کهن و همیشه همراه شیرین است که اگر از مخاطبان قدیمی آن هم نباشید و سال‌هایی را به خاطر نیاورید که در خانه‌های بیشتر ایرانیان تنها رسانه‌ای که یافت می‌شد رادیو بود، باز هم برای انس گرفتن با این جعبه صدا کافی است یک‌بار به وقت رانندگی، بر سر سفره صبحانه یا شب هنگام به وقت آرامش و خواب موجش را تنظیم کنید و پذیرای آوای آن باشید.

جشنواره زیر ذره‌بین «نقد سینما»

گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده و مجری برنامه شبکه ۴ سیما

جشنواره زیر ذره‌بین «نقد سینما»

۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷

کافی است دفترچه خاطرات سینمایی را ورق بزنیم و نگاهی از گذشته تا به امروز داشته‌باشیم. در روزگارانی که نه خبر از فضای مجازی بود و نه شبکه‌های اجتماعی یکی از تفریحات عموم مردم سینما و دیدن فیلم بود و همین موضوع باعث می‌شد عده‌ای علاقه‌مند هنر سینما شوند و این هنر را به صورت آکادمیک دنبال کنند.

نقد سینما در سیما

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با محمدرضا فهیمی، تهیه‌کننده برنامه سینما ملت

نقد سینما در سیما

۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹

جشنواره‌های جهانی و غیر‌جهانی ریز و درشت فیلم در سراسر دنیا وجود دارد و بسته به کشور و برگزارکنندگان آن، با رویکردها و شمایل مشابهی برگزار می‌شود. در میان همه این جشنواره‌های سینمایی، جشنواره فیلم فجر را می‌توان منحصر به فرد دانست؛ جشنواره‌ای که ۴۱ دوره از برگزاری آن گذشته است.

برگزاری نخستین نمایشگاه رسانه های صوت‌ و تصویر فراگیر ایران (رصتا)

برگزاری نخستین نمایشگاه رسانه های صوت‌ و تصویر فراگیر ایران (رصتا)

۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸

سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، نخستین نمایشگاه «رصتا» را هفته دوم اسفندماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور سکوها و رسانه های صوت‌ و تصویر فراگیر سراسر کشور برگزار میکند.

صداپیشگان «بچه زرنگ» معرفی شدند

هومن حاجی عبداللهی با ببر مازندران آمد

صداپیشگان «بچه زرنگ» معرفی شدند

۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۱

فیلم سینمایی «بچه زرنگ» به عنوان تنها انیمیشنی که امسال در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، برای دوبله از جمعی از بازیگران و صداپیشه‌ها بهره گرفته است.

شهروند و مافیا در زندگی واقعی

شهروند و مافیا در زندگی واقعی

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹

رسانه ملی در چند سال گذشته تلاش کرده همه نوع قشر را به سمت خود بکشاند. وجود برنامه‌های ترکیبی، تعدد شبکه‌های نمایشی و راه افتادن گروه‌های جدید برنامه‌سازی، همه حاکی از برنامه‌سازی در صدا و سیماست که وارد ریل تحولی خود شده است. این تحول نه فقط در برنامه‌های ترکیبی که در حوزه برنامه‌های گفت‌وگو‌محور یا بازی‌محور هم قابل مشاهده است.

شهروندان؛ قهرمانان بازی مافیا

گفت‌وگوی «جام‌جم» با علیرضا سلطانی تهیه‌کننده و علیرام نورایی، مجری مسابقه «شهروند و مافیا»

شهروندان؛ قهرمانان بازی مافیا

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳

کمتر کسی را سراغ دارید که با بازی شهروند و مافیا آشنایی نداشته باشد. این مسابقه هیجان‌انگیز اولین بار در شبکه سلامت به تهیه‌کنندگی علیرضا سلطانی و کارگردانی محمد رجایی به صورت تلویزیونی ساخته‌شد و بسیار هم مورد توجه قرار گرفت.

تقویت محتوای فرهنگی با حمایت از رسانه‌ملی

در گفت‌وگوی «جام‌جم» با عضو کمیسیون تلفیق عنوان شد

تقویت محتوای فرهنگی با حمایت از رسانه‌ملی

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳

در شرایطی که هر روز رسانه‌های غربی با بودجه‌های پر و پیمانی که دارند، هجمه‌های خود علیه ایران را بیشتر می‌کنند، نیاز به حمایت از رسانه‌ملی بیشتر از قبل احساس می‌شود. واقعیت اینجاست که دست رسانه‌ملی در این میان خالی است و نیاز به حمایت از آن برای غنی‌تر کردن محتوای رسانه‌ای بیشتر از قبل احساس می‌شود.

دنیای جادویی دوبله و اجرا

در گفت وگوی «جام‌جم» با سعید شیخ‌زاده بررسی شد

دنیای جادویی دوبله و اجرا

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲

سعید شیخ‌زاده، در زمره نسل پویا و با استعداد عرصه هنر به‌شمار می‌رود. هنرمند جوانی که در هر حوزه هنری، از دوبلوری و اجرا گرفته تا بازیگری و سرپرستی فیلم‌ها. در هر صفحه‌ای از کتاب زندگی او که ورق می‌زنی، آثاری از هنرنمایی‌اش به‌چشم می‌خورد. در سنین کودکی پا به دنیای بازیگری گذاشت. بازی در فیلم‌های چاق و لاغر و سفرهای جادویی موجب تشدید علاقه او به این عرصه شد. بعدها در زمانی که هنوز دوبله فارسی روی فیلم‌های ایرانی انجام می‌شد، در سال۱۳۶۸ در فیلمی به جای خودش حرف زد.

نیازمندی ها