بین الملل - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
آمریکا و اروپا، پاسخگوی جنایات حقوق بشری خود باشند

رمزگشایی از هجمه‌های تبلیغاتی غرب علیه ایران

آمریکا و اروپا، پاسخگوی جنایات حقوق بشری خود باشند

۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶

طی ماه‌های اخیر، تقابل غرب با ایران به نقطه اوج خود رسیده است. یک روز این تقابل خود را در قالب تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا و روزی دیگر در قالب رای‌گیری برای اخراج ایران از کمیسیون زن سازمان ملل متحد نشان می‌دهد. به راستی این فضا چگونه قابل تحلیل است؟

پایان ژنرال بی‌ستاره

پایان ژنرال بی‌ستاره

۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

انتشار خبر درگذشت ژنرال پرویز مشرف، رئیس‌جمهور اسبق پاکستان برای بسیاری از کسانی که نسبت به وضعیت جسمی وی در دبی آگاه بودند، خبر عجیبی نبود! با همه این اوصاف، مرگ این سیاستمدار و ژنرال پاکستانی، مولد تحلیل‌ها و روایت‌های گوناگونی در‌خصوص حیات وی (‌به‌خصوص دوران ورودش به سیاست و ارتش) بوده است.

تبعات حماقت صهیونیست ها

در گفت و‌گوی «جام جم» با عضو ارشد حماس بررسی شد

تبعات حماقت صهیونیست ها

۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴

رژیم اشغالگر قدس با حمله به اردوگاه جنین و به شهادت رساندن تعدادی از فلسطینیان، دور جدیدی از ناآرامی‌ها را در منطقه کلید زده است. این اقدام وقیحانه صهیونیست‌ها، توأم با وقوع بحران‌های داخلی در تل‌آویو و حیفا علیه کابینه نتانیاهو، این حقیقت را تقویت می‌کند که نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس تلاش می‌کند از خلق بحران‌های منطقه‌ای و منازعه با جریان مقاومت به مثابه عاملی برای تمرکززدایی از شرایط جاری در داخل تل‌آویو استفاده کند.

ورود بالن هوایی به خاک آمریکا حادثه‌ای غیرقابل اجتناب بود

وزارت امور خارجه چین:

ورود بالن هوایی به خاک آمریکا حادثه‌ای غیرقابل اجتناب بود

۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰

وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه پرواز یک «بالن هوایی» چینی بر فراز ایالات متحده یک حادثه غیرقابل اجتناب بوده، سیاستمداران و رسانه‌های آمریکایی را به سوء‌استفاده از این وضعیت برای بی‌اعتبار کردن پکن متهم کرد.

تحریم های غرب علیه ایران بی اثر است

اندیشکده آمریکایی:

تحریم های غرب علیه ایران بی اثر است

۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷

پایگاه تحلیلی «یورو آسیا ریویو» آمریکا در تحلیلی اعتراف کرد که تحریم های غرب علیه ایران نه تنها بی اثر است، بلکه توقف مذاکرات هسته ای را به دنبال دارد و ایران زیر بار فشار نمی رود و مطالبات خاص خود را دارد.

آمریکا و تروئیکای اروپایی باز هم طلبکار شدند

آمریکا و تروئیکای اروپایی باز هم طلبکار شدند

۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴

آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای مشترک به ادعای اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران واکنش نشان داده و ادعاهایی مطرح کردند.

نیازمندی ها