jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۹۸۴۷۷۹ ۱۱ دی ۱۳۹۵  |  ۱۶:۵۴

اخیرا زمزمه ساماندهی کانال های خبری و اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی به گوش رسید و بر اساس آن، افراد حقیقی یا حقوقی که بیشتر از 5000 نفر عضو یا پیرو دارند، باید نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند.

دریافت مجوز برای صفحات اینستاگرام

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، بر همین اساس، از روز پنجشنبه ساماندهی کانال های تلگرام آغاز شده و ادمین های مربوطه با مراجعه به وب سایت «ساماندهی» به آدرس samandehi.ir که روی سامانه سابق وزارت ارشاد پیاده سازی شده، می توانند پایگاه خبررسانی خود را به ثبت برسانند.

نکته جالب در مورد این سامانه در قسمت انتخاب نوع رسانه برخط، علاوه بر گزینه «کانال تلگرام» در کنار موارد دیگر از جمله وب سایت ها و وبلاگ های شخصی، افزودن گزینه «صفحه شخصی در رسانه کاربر محور مانند صفحات اینستاگرام، پروفایل های سایت کلوب و …» است.

اینکه «و …» چه وب سایت ها و سرویس هایی را در بر می گیرد نیز به نوبه خود مبهم است، اما الزام به ثبت صفحات شخصی شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام در پایگاه ساماندهی نیز سؤالاتی را پیش می آورد، چون هدف از اجرای طرح ساماندهی، احراز هویت کانال های خبری و اطلاع رسانی بوده.

گفتنیست مرتضی موسویان، رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این رابطه اعلام کرده در صورت عدم ثبت نام، کانال غیر قانونی محسوب می شود و برای فیلترینگ و بستن آن اقدام می گردد.

با این تفاسیر، باید دید آیا صفحات و حساب های کاربری شخصی در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام با فالوور بالای 5000 نفر، که تعداد آنها چندان هم کم نیست، شامل قانون فوق و مسدود سازی می شوند یا خیر.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر