jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۹۷۹۲۰۳ ۲۵ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۰:۰۳

اینترنت اشیا هنوز هم پر رونق است و هر کسی می خواهد آن را بر روی دستگاه های مختلف خود داشته باشد. در این میان گوگل هم قصد دارد نقش خود را بازی کند و با سیستم عامل خود سهمی داشته باشد.

معرفی سیستم عامل رسمی گوگل برای اینترنت اشیا

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از کلیک، ما در حال حاضر دیده ایم که مایکروسافت تلاش کرده تا ویندوز ۱۰ و کورتانا را وارد اینترنت اشیا کند، اما گوگل می خواهد به همه یادآوری کند که دستی هم در زمینه اینترنت اشیا دارد. آیا کسی به یاد می آورد که پلتفرم اینترنت اشیا گوگل چه نامیده می شود؟ اگر خیلی باهوش باشید یا آن را در گوگل جست و جو کنید، به یاد خواهید آورد که نام آن “بریلو Brillo” بود.

باید اعتراف کنیم که ما هم چیز زیادی در این مورد نمی دانستیم، اما به تازگی متوجه شدیم که خوشبختانه گوگل نام این سیستم عامل را به Android Things تغییر داده است. مسلما به خاطر سپردن و یاد آوری این نام بسیار آسان تر است. این سیستم عامل بر پایه اندروید بود، اما پلتفرم آن به روز رسانی شده تا به توسعه دهندگان این امکان را دهد که راحت تر بر روی دستگاه های اینترنت اشیا خود کار کنند. گول پیش نمایشی از نسخه توسعه یافته Android Things را منتشر کرد، اما این تنها یک بخش از به روز رسانی است.

طرف دیگر این حرکت به روز رسانی Weave است. Weave ابزار گوگل برای گرفتن دستگاه های اینترنت اشیا و برقراری ارتباط و همکاری خوب و مسالمت آمیز میان آن ها است. مهم ترین بخش این به روز رسانی، راحت تر شدن اتصال و کار با Weave به دستگاه های اینترنت اشیا و سرویس های ابر و دستیار گوگل است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر