به دنبال دو شب ناآرامی در مرکز پاریس

فرانسه اعتراض‌ ها مقابل پارلمان را ممنوع کرد

فرانسه به دنبال دو شب ناآرامی در مرکز پاریس به علت تصمیم دولت مبنی بر اعمال طرح افزایش سن بازنشستگی، اعتراض‌ها مقابل پارلمان را ممنوع کرد.
کد خبر: ۱۴۰۱۷۰۰

به گزارش جام جم آنلاین، پلیس فرانسه امروز شنبه 18 مارس (27 اسفند) اعتراض‌ها را در میدان پاریس مقابل مجلس ملی ممنوع اعلام کرد.

این در حالی است که تصمیم دولت فرانسه برای اصلاح قوانین بازنشستگی بدون رای پارلمان این کشور اعمال می‌شود.

دولت فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد که می‌خواهد به بند 49.3، یک ساز و کار ویژه در قانون اساسی فرانسه که اجازه تصویب قانون بدون رای رسمی قانونگذاران را می‌دهد، توسل جوید تا اتخاذ سریع قانون اصلاح سن بازنشستگی از 62 به 64 سال تا سال 2030 را تضمین نماید.

پلیس پاریس اعلام کرده که به علت خطرات جدی اخلال در نظم عمومی، تمام تجمعات در میدان کنکورد و اطراف آن و همچنین در منطقه شانزلیزه ممنوع خواهد بود.

معترضان فرانسوی از تصمیم امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور مبنی بر افزایش سن بازنشستگی بدون رأی گیری در مجلس ملی عصبانی هستند.

طرح بازنشستگی مکرون در یک ماه گذشته چند نوبت در مجلس ملی ارائه شد، اما آرای کافی را بدست نیاورد و دو روز پیش، رئیس جمهور فرانسه از نخست وزیر خواست تا برای اجرایی کردن این طرح جنجالی از اختیارات ویژه استفاده کند که براساس آن دولت بدون مصوبه مجلس می‌تواند طرح خود را به قانون تبدیل کند.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها