jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۶۸۴۹ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۶

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی اطلاعیه‌ای به خریداران هشدار داد که در هنگام خرید خودروی صفر کیلومتر از بازار آزاد به وضعیت اعتبار گارانتی خودرو توجه کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، در این اطلاعیه آمده که با توجه به تصمیمات ستاد تنظیم بازار در مدیریت و کنترل عرضه خودروهای صفر کیلومتر به مصرف کنندگان واقعی و ضرورت جلوگیری از احتکار و سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب در سودجویی از شرایط بازار، خریداران لازم است در هنگام خرید خودرو صفر کیلومتر از بازار آزاد به وضعیت اعتبار گارانتی خودرو توجه کنند.

در توضیح دلیل این هشدار هم گفته شده که مطابق بررسی‌های انجام شده درگشت‌های بازرسی از پارکینگ‌های سطح کشور برخی محتکران به قصد سودجویی اقدام به نگهداری طولانی مدت خودرو ها کرده‌اند که مطابق تصمیم ستاد تنظیم بازار، در صورت عدم مراجعه این خودروها برای ارایه سرویس اولیه، گارانتی آن‌ها لغو می شود.

همچنین در پایان یادآوری شده که مصرف کنندگان پس از تحویل خودروی صفر کیلومتر از شرکت‌های خودروساز لازم است حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ تحویل برای انجام سرویس اولیه مراجعه کنند و خودروهایی که در بازه زمانی مشخص شده برای سرویس اولیه مراجعه نکند، گارانتی خودرو آنها از درج اعتبار ساقط خواهد شد و خودرو سازان هیچگونه خدماتی در قالب گارانتی به خودروهای مذکور ارائه نخواهند داد.

در پی افزایش قیمت نجومی در بازار خودرو در نهایت در جلسه روز دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه در ستاد تنظیم بازار مقرر شد که قیمت خودروهای سایپا ۲۳ درصد و قیمت محصولات ایران خودرو ۱۰ درصد افزایش یابد و قیمت خودرو در کف بازار هم شامل قیمت درب کارخانه به علاوه حداکثر ۱۰ درصد سود باشد.

همچنین در این جلسه مقرر شد محدودیت‌های جدیدی برای متقاضیان خودرو اعمال شود، برای مثال هر کدملی فقط یک خودرو می‌تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد. همچنین متقاضی باید سن بالای ۱۸ سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در ۳۶ ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد. در تازه‌ترین خبرها هم وزارت صمت اعلام کرد که پارکینگ ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

دیروز در صحن علنی مجلس مصوبه حذف چهار صفر از پول و تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان تصویب شد و بر این اساس، بانک مرکزی باید ساز و کار حذف اسکناس‌های فعلی و ورود اسکناس‌ها با واحد پولی جدید را در برنامه کاری خود قراردهد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر