jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۶۷۷۱ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۹

بازار بورس در روزهای آتی پس از فتح قله 1 میلیون واحد روند کاهشی به خود گرفته و اغلب نمادها چند روز پی در پی در کف قیمت فروخته می شود. اکثر سهامداران جدید از روند جدید اظهار نارضایتی و نگرانی دارند.

همایون دارابی کارشناس بورس در مصاحبه با خبرنگار جام جم آنلاین روند چند روز اخیر را رفتار طبیعی بازار دانست و بیان کرد: « بازار پس از رشد مثبت و پی در پی و عبور از شاخص 1 میلیون واحد نیاز به استراحت و اصلاح داشت و این روند در بازار سرمایه طبیعی است. این اصلاحات احتمالا تا اواسط هفته ادامه پیدا خواهد کرد»
 
این کارشناس تغییر و تحولات بیرونی جامعه و کشور را به نفع بازار سرمایه خواند و اظهار داشت: «افزایش قیمت دلار و از سر گیری فعالیت های اقتصادی پس از کرونا همگی نوید بازار مثبتی را به ما میدهد و  با اصلاحات اخیر روند نهایی بازار صعودی خواهد بود»
 
دارابی به سهامداران جدید توصیه کرد که با مطالعه وارد این بازار شوند و در ادامه گفت: «تازه کاران باید صبوری کنند و با خرید سهام شرکت های ارزنده و بنیادی، درگیر سفته بازی و سیگنال های اعلامی افراد ناشناس در شبکه های اجتماعی نشوند»
 
وی حمایت های دولت از بورس را سازنده خواند و بیان کرد: «این حمایت ها ادامه خواهد داشت به دلیل اینکه کسری بودجه از این طریق در حال جبران است و بار تصدی گری از دوش دولت برداشته میشود»
 
همایون دارابی بازگشایی سهام عدالت را یک تحول بزرگ در بازار سرمایه خواند و افزود: «50 میلیون سهامدار جدید و بالغ بر 400 هزار میلیارد تومان دارایی با آزاد شدن سهام عدالت وارد بورس خواهد شد»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر