jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۵۵۰۰ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۳

بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۴۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون عدد داروی انسانی در کشور است که این آمار در مقایسه با سال ۹۷ رشد ۲۳.۷ درصدی نشان می‌دهد.

رشد بیش از ۲۳ درصدی تولید دارو در سال ۹۸

به گزارش جام جم انلاین از ایرنا، بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تولید برخی کالاها، حاکی از این است که در مدت یاد شده ۶۰۴ هزار و ۵۰۰ تن پودر شوینده در کشور تولید شد که در مقایسه با سال پیش از آن افت ۵.۱ درصدی داشته است.

تولید ۲۳۱ هزار و ۷۰۰ تن لاستیک خودرو (رشد چهار درصدی)، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن کاغذ (رشد ۷.۴ درصدی)، ۵۱۹ هزار و ۴۰۰ تن کارتن (رشد ۶ دهم درصدی)، ۶۹۸ هزار متر مکعب نئوپان (رشد ۱۲.۲ درصدی)، یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۹۰۰ متر مکعبی فیبر (رشد ۱.۴ درصدی) در این مدت قابل اشاره است.

در ۱۲ ماهه سال ۹۸ کارخانجات داخلی موفق به تولید ۳۶ هزار و ۶۰۰ تن سموم دفع آفات نباتی شدند که در مقایسه با سال ۹۷ رشد ۳۷.۲ درصدی داشته است.

در این مدت تولید روغن صنعتی و موتور تصفیه اول با افت ۱۳.۲ درصدی در مقایسه با سال ۹۷ به ۵۶۷ هزار و ۳۰۰ تن رسید.

در سال ۹۸ تولید چرم و انواع پایپوش نیز به ترتیب با رشد ۹ دهم درصدی و دو دهم درصدی به ۴۹ میلیون فوت مربع و ۱۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار زوج رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر