jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۷۷۹ ۱۶ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۲

برای درمان بیماران کرونایی روشی در لندن پایتخت انگلیس کشف شده است. البته این روش ارتباطی به واکسن ندارد و به یک روش جالب دیگر مربوط می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تلگراف ، مهندسین فرمول یک دستگاه تنفسی جدید برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا ساخته اند.

تیم مرسدس و دانشگاهیان دانشگاه کالج لندن فقط چهار روز وقت لازم داشتند تا اولین دستگاه فشار مستمر هوایی (CPAP) را تولید کنند. 100 مورد از این دستگاه ها اکنون در بیمارستان های شمال لندن تحت آزمایش های بالینی قرار گرفته اند.

این تجهیزات - که هوا و اکسیژن را به ماسک وارد می کند تا ریه های بیمار را تحریک کند - یک روش درمانی جایگزین برای افرادی است که به شکل ناخوشایندی از انجام مراحل تهویه تهاجمی استفاده می کنند.

این کار برای استفاده پزشکی هنوز توسط سازمان دیده بان ایمنی «MHRA» امضا نشده است و باید آزمایش بالینی خود را برای اثبات کمک به بیماران در بیمارستان دانشگاه کالج لندن تا پایان این هفته تکمیل کند.

این تکنیک به طور گسترده در ایتالیا مورد استفاده قرار گرفته است، جایی که ویروس شناسان از نظر تجهیزات کمبود دارند.

در صورتی که این دستگاه مورد تایید نهادهای مربوط قرار بگیرد به طور روزانه 300 دستگاه از آن ساخته می شود. پیش بینی می شود در صورت نیاز بیشتر توانایی ساخت هزار دستگاه در روز هم وجود دارد. دستگاه « فشار مثبت پیوسته مسیر جریان هوا» که به اختصار CPAP نامیده می شود به سرعت می تواند باعث ترخیص بیماران از بخش ICU  شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر