jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۲۴۶۲۷۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۰:۰۲

رئیس جمهور گفت: هرکسی مردم را برای حضور در پای صندوق آرا دلسرد کند حتماً از مشی امام(ره) و راه امام(ره) فاصله دارد.

روحانی: هرکسی مردم را برای حضور در انتخابات دلسرد کند از راه امام(ره) فاصله دارد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (یکشنبه) در حرم امام خمینی (ره) گفت: بسیار خوشحالیم که خداوند به ما توفیق داد تا در این ایام مبارک و در آغازین روزهای دهه فجر انقلاب اسلامی به تربت پاک امام راحل مشرف شویم و بار دیگر با آن امام بزرگوار عهد و پیمان ببندیم

وی ادامه داد: ایام دهه فجر سال ۵۷ به عنوان روز‌های تاریخ ساز برای کشور عزیزمان و برای همه مسلمانان بود. امام در طول این ده روز گذار بسیار مهمی را از استبداد و استعمار به مردم سالاری و استقلال انجام داد.

روحانی اظهار داشت: نهضتی که به همراهش تغییر است وقتی آرام می نشیند که به نظام منتهی شود، حرکت و انقلابی که پایانش استقرار یک نظام نباشد به آشوب بیشتر شباهت دارد و امام عزیز و بزرگوار ما توانست دو یادگار بزرگ را برای تاریخ ما و کشور ما به ارمغان آورد و آن جمهوریت و اسلامیت بود.

وی بیان داشت: امام(ره) به خوبی احساس کرده بود که با وجود سلطنت، مردم‌سالاری امکان پذیر نیست اما امام تجربه مشروطه را پیش رو داشت که بعد از آن همه فداکاری و تلاش و تشکیل عدالتخانه و تاسیس مجلس شورای ملی قدم‌به‌قدم از حضور مردم کاسته شد و با وجود سلطنت نظام مشروطه‌ای باقی نماند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: انتخاباتی که در روزهای اول مشروطه توسط آرا و رای مردم بود کم کم به جایی رسید که در میان جمعی، افراد منتخب می شدند و آن تشریفات انتخاباتی در کشور انجام می‌گرفت؛ از قبل همه می دانستند چه کسانی به مجلس شورای ملی خواهند رفت و نمایندگان همه حوزه‌های انتخابیه روشن بود فلذا امام به این نتیجه رسید که با وجود سلطنت و دیکتاتوری؛ دموکراسی و مردم‌سالاری امکان‌پذیر نیست بسیاری از افراد بودند که به امام پیشنهاد می‌کردند که نظام مشروطه ای بماند با سلطانی ضعیف یا نظامی مشروطه ای بماند بدون سلطان.

وی بیان داشت:امام هیچ یک از آن‌ها را نپذیرفت و در میان همه مشورت‌ها جمهوری اسلامی را برگزید، امام نه تنها پدر اسلام خواهی در تاریخ سرزمین ما بود بلکه امام پدر جمهوری خواهی در تاریخ ایران بود جمهوری که با دیانت و با اسلامیت پیوند نخورد آن جمهوری هم باقی نمی‌ماند و تبدیل به استبداد می‌شود.

**امام تأکید داشت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد

رئیس جمهور گفت: امام بر این تأکید داشت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد، امام بر این تاکید داشت که حکومت به دست مردم باشد اما می دانست که عدالت، اصلاح، رشد و توسعه در جامعه بدون حضور مردم امکان پذیر نیست.

**هرکسی مردم را برای حضور در انتخابات دلسرد کند از راه امام فاصله دارد

روحانی اظهار داشت: اینکه امام فرمود میزان رای ملت است این را به عنوان یک شعار نگفت اما می دانیم که اگر در هر صحنه ای مردم حضور داشته باشند پیروزی نهایی هم آنجاست و اگر مردم غایب باشند ما به موفقیتی دست نخواهیم یافت؛ به همین دلیل تاکید امام این بود که مردم ولی نعمت ما هستند تاکید اما بر این بود که در همه انتخاباب مردم شرکت کنند تاکید امام بر این بود که انتخاب کردن حق مردم است و هر آنکس که مردم را از انتخاب کردن باز دارد و نگذارد در میان سلایق مختلف آن که می خواهند برگزیند و هرکسی مردم را برای حضور در پای صندوق آرا دلسرد کند حتماً از مشی امام و راه امام فاصله دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر