jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۰۱۱۶۲۸ ۲۳ اسفند ۱۳۹۵  |  ۱۴:۴۷

تلفن‌های همراه از نظر به‌هم‌ریختگی معمولا وضعیت به مراتب بدتری نسبت به رایانه دارند! تشخیص این نکته هم چندان سخت نیست، کافی است نگاهی به تعدد پیام‌های خطای کمبود حافظه بیندازید!

موبایل تکانی

برای تر و تمیز کردن حافظه موبایل‌تان، اول از همه از تصاویر و ویدئوهایی که گرفته‌اید، شروع کنید. اینها بخصوص در گوشی‌های جدیدتر و بخصوص‌تر در نبود حافظه جانبی، حجم زیادی از حافظه گوشی را اشغال می‌کنند. بهترین راه در مورد تصاویر و ویدئوها این است: آنها را به رایانه منتقل و از روی گوشی پاک کنید. این کار نه تنها حافظه تلفن همراه‌تان را آزاد می‌کند، بلکه از نظر امنیتی هم مناسب‌تر است. برای انتقال تصاویر به رایانه می‌توانید از نرم‌افزارهایی مانند Airdroid برای انتقال بی‌سیم استفاده کنید یا به‌صورت کلاسیک و با اتصال کابل USB این عمل را انجام دهید.

پس از آن سراغ برنامه‌هایتان بروید. نگاهی به فهرست نرم‌افزارهایتان بیندازید و سعی کنید به خاطر بیاورید آخرین باری که بعضی از آنها را اجرا کرده‌اید کی بوده است! اگر این یادآوری آسان نیست، وقت آن است که آن برنامه‌ها را از روی گوشی پاک کنید. نگذارید حجم نسبتا پایین نرم‌افزارها شما را فریب دهد. مگابایت مگابایت جمع گردد، وانگهی گیگابایت شود!

در مرحله آخر، نوبت به فایل‌های اضافی و کَش می‌رسد. توصیه می‌کنم از تنظیمات نرم‌افزار تلگرام‌تان به قسمت مصرف حافظه (Storage Usage) بروید و ببینید این همه تصاویر و ویدئویی که دیده‌اید، چه حجم زیادی را از حافظه گوشی‌تان اشغال کرده است. فایل‌ها و کَش برنامه‌ها را می‌توانید از داخل تنظیمات خودشان انجام دهید یا اگر این گزینه را ندارند، امکان پاک کردن آن در اندروید از طریق App Info هر برنامه وجود دارد. اگر هم می‌خواهید جسورانه‌تر عمل کنید، در قسمت حافظه گوشی‌ها در تنظیمات اصلی هم معمولا گزینه‌ای به نام Clear all cache یا چیزی شبیه آن تعبیه شده که فایل‌های موقت تمام نرم‌افزارها را یکجا نابود می‌کند! در این زمینه نرم‌افزارهایی مانند Clean Master هم برای یافتن فایل‌های زیادی و حذفشان بسیار مفید هستند.

ضمیمه کلیک جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر