کاهش آلودگی هوا با اصلاح ژنتیکی گیاهان خانگی

کاهش آلودگی هوا با اصلاح ژنتیکی گیاهان خانگی

۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵

گیاه خانگی پوتوس از رایج‌ترین گیاهان خانگی است که معمولا در بیشتر خانه‌هایی که به نگهداری گل و گیاه علاقه‌مندند یافت می‌شود. درحال‌حاضر دو نسخه اصلاح ژنتیکی‌شده از این گیاه آپارتمانی وجود دارد.

استفاده از فناوری‌های نوین برای تحقق سند تحول بنیادین

در رویداد ملی ستاپ عنوان شد

استفاده از فناوری‌های نوین برای تحقق سند تحول بنیادین

۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳

رویداد ملی ستاپ (سکوی تحول آموزش و پرورش) با تفکر ارایه راهکارهای نوین و خلاق تربیتی-آموزشی و همچنین با هدف حمایت از افراد، تیم های نوآور و استارت آپ های فعال این حوزه در راستای حل چالش های موجود در زیست بوم تعلیم و تربیت به همت موسسه رزمندگان و هلدینگ علم و فناوری پیشگامان بنیاد تعاون بسیج برگزار شد.

چهارمین دوره طرح توانمندسازی صدف ویژه ناحیه نوآوری پردیس برگزار  می‌شود

با هدف آماده‌سازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کسب وکار؛

چهارمین دوره طرح توانمندسازی صدف ویژه ناحیه نوآوری پردیس برگزار می‌شود

۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸

دومین مرحله از چهارمین دوره طرح توانمندسازی صدف، ویژه ناحیه نوآوری پردیس، با هدف آماده‌سازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای ورود به بازار کسب وکار برگزار می‌شود.

تولید ترانه و صداهای طبیعی با استفاده از هوش مصنوعی

بیشتر بدانیم

تولید ترانه و صداهای طبیعی با استفاده از هوش مصنوعی

۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰

محققان گوگل، نوعی هوش‌ مصنوعی تولید‌ کرده‌اند که می‌تواند بدون کمک انسان، صداهای پیچیده‌ای مانند موسیقی پیانو یا گفتار طبیعی افراد را تولید کند.

تولد از اعماق تاریخ

تولد از اعماق تاریخ

۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰

تغییر قوانین در برخی کشور‌ها که تا پیش از این محدودیت‌های زمانی سختی برای استفاده از اسپرم‌های منجمد داشتند، امکان استفاده از اسپرم‌هایی که از ۵۰‌سال پیش فریز شده‌اند را هموار کرده است، اما کارشناسان می‌گویند هیچ دلیل علمی وجود ندارد که نتوان از سلول‌های اسپرمی که چند صد‌سال از فریز شدن‌شان بگذرد، استفاده کرد. در کشور ما البته محدودیت زمانی برای سلول‌های اسپرم اهدایی با توجه به امکان بازیابی موفق این سلول‌ها پس از دهه‌ها فریز ماندن، اعمال نمی‌شود.

توسعه رگ‌های آزمایشگاهی

توسعه رگ‌های آزمایشگاهی

۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵

وقتی رگ‌ های بدن انسان به‌شکلی آسیب ببیند که باعث انسداد یا اختلال در رگ‌های خونی شود، هیچ گزینه‌ای جز جایگزینی با جراحی باقی نمی‌گذارد.

ببینید | فناوری که جایگزین وای فای خواهد شد

ببینید | فناوری که جایگزین وای فای خواهد شد

۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹

یک شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات، روش انتقال داده از طریق نور و سلول‌های خورشیدی را جایگزین وای فای کرده است.

جانوران مرکب؛ موش‌هایی با مغز انسان

جانوران مرکب؛ موش‌هایی با مغز انسان

۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵

تولید موجودی مرکب که از پیوند مغز انسان به مغز جانور به‌وجود آمده از موضوعات جذاب در ادبیات و سینمای علمی- تخیلی است که اکنون مدتی است موارد واقعی آن در دنیای علم هم مشاهده شده‌است. یکی از تازه‌ترین این نمونه‌ها مربوط به پژوهش گروهی از دانشمندان دانشگاه استنفورد است که در نشریه تخصصی نیچر از نتایج مطالعه‌ای خبر داده‌اند که در آن، اندام‌واره مغز -اندامی شبیه مغز انسان- را به مغز موش پیوند زده‌اند.

تور‌های فناوری نانو

تور‌های فناوری نانو

۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳

نمایشگاه فناوری نانو بستری برای معرفی و ارائه بخشی از توانمندی‌های کشور در زمینه علم و فناوری نانو است که هرساله از سوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار می‌شود. در این نمایشگاه، شرکت‌ها، صنایع، سازمان‌ها، مؤسسات و دانشگاه‌های فعال در حوزه علم و فناوری نانو دستاورد‌های خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند تا علاوه بر افزایش سطح آشنایی جامعه با آخرین پیشرفت‌های ایران در زمینه فناوری نانو، شرایط ارتباط‌گیری و تعامل علمی، فناورانه و اقتصادی در این حوزه بین متخصصان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تسهیل شود.

ببینید | دوربین LSST مراحل نهایی خود را می گذراند

سفر به درون بزرگترین دوربین دیجیتال جهان

ببینید | دوربین LSST مراحل نهایی خود را می گذراند

۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵

دانشمندان در کالیفرنیای شمالی در حال انجام کارهای نهایی بر روی بزرگترین دوربین دیجیتال جهان هستند. آنها اخیراً درپوش لنز را برداشتند و از رسانه CNET دعوت کردند تا نگاهی نادر به داخل آن بیندازد.

قبلی۴بعدی